trende
trende
HEA – HEB – HEM Profil

HEA (high energy astrophysics) yani yüksek enerjili astrofizik kullanılarak üretilen çelik veya demir metallere verilen isimdir. Profil H harfine benzemektedir. Geniş açılı profllerdir. Bu metallerin özelliklerine göre HEA ve HEB çeşitleri mevcuttur.

Boyutlarına göre HEA100, HEA200, HEA 300 vs. şeklinde isimlendirilmektedir. HEA100 boyutu en düşük olan profildir. Genişliği 96 mm yüksekliği 100 mm kalınlığı 8 mm ve ağırlığı 16,7 kg/m’dir. En büyük profil ise HEA 600’dür. Bunun ebatları ise genişliği 300 mm yüksekliği 590 mm kalınlığı 13 mm ve ağırlığı 178 kg/m’dir. Tabi ki özel istekler doğrultusunda HEA 1000 dahi üretile bilmektedir. Çok rahat bir şekilde kaynak ile monte edilebilirler. HEA profiller eğilmeye ve bükülmeye karşı yüksek direnç göstermektedir.

Hea çelik profilleri alırken flanş genişlikleri flanş yüksekliklerine dikkat etmek gerekir. Flanş başlık demektir. H harfinin başında ki ve sonundaki I ya benzer yapılar başlık genişliğidir. Hea çelik profiller yüksek ısı ve sıcaklığa da dayanabilmektedir bu sayede şiddetli yangınlarda bile binanın çökmeden ayakta kalmasını sağlar. Bu özelliği sayesinde gelecekte yangın sigortası kapsamında bu profillerin kullanılması şartının aranması uzmanlar tarafından öngörülmektedir.

Bu profiller korozyona dayanıklıdır yani paslanmaz ve kimyasal maddelere maruz kaldığında aşınmazlar. Hea profil piyasanın en sağlam ve en dayanıklı profilidir. ST44 ve ST52 kalitede ürünlerdir. Standart boyutları 6,00 ile 12,00 metredir.

ETİKETLER:
Whatsapp
PEKER PROFİL - Danışman
PEKER PROFİL - Danışman
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?